SSK Sorgulama

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama, e devlet SSK Sorgulama

SSK Sorgulama

SSK Sorgulama

Ssk gün sayınızı öğrenmek, prim sorgulama ve detaylı SSK bilgilerinizi görmek için aşağıdaki yönergeleri takip ederek bilgi edinebilirsiniz

SSK Hizmet dökümü çıkartmak için farklı alternatifler mevcut. Bu yazımızda bütün yöntemlerden bahsetmeye çalışacağız.

Ancak yeni çıkan şifresiz sistemle çok kolay sorgulama yapabilirsiniz.

esgm hizmet dökümü 4a, esgm sgk hizmet dökümü

Öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak, istenilen kimlik bilgilerinizi giriniz. (Cilt numaranızı nüfus cüzdanınızın arka yüzünde görebilirsiniz.)

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/LoginT.action

Giriş yaptıktan sonra üstteki menüden, HİZMET/4A Hizmet Bilgisine tıklayabilir veya aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/HizmetDokumu4A.action

İsteğe Bağlı SSK Dökümü de bu siteden çıkartılabiliyor.

Veya e-devlet sisteminden de hizmet dökümü çıkartabilirsiniz. Ancak siteye üye olmanız gerekiyor.

üyelik için bir kaç farklı yol var.

https://www.turkiye.gov.tr/

e-devlet

1. e-devlet şifresi

edevlet şifrenizi, herhangi bir PTT şubesine giderek alabilirsiniz. Şifrenizi alabilmeniz için kimliğinizle birlikte giderek, 2 TL başvuru ücreti vermeniz gerekiyor. Şifrenizi kaybederseniz tekrar almak için 4 TL vermeniz gerekiyor.

önemli Not: E-Devlet şifrenizi her 3 ayda bir değiştirmelisiniz. Aksi taktirde postaneye giderek yeni şifre almanız gerekiyor. Bir çok vatandaş bu konuda bilgilendirilmediği için 3 ay sonra şifresiyle e-devlet sistemine giriş yapmak istediğinde sistem şifreyi kabul etmiyor.

Şifrenizi aldıysanız edevlet sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://giris.turkiye.gov.tr/Giris3/sifreGiris?actionName=sifreGiris

e-devlet giriş

Giriş yaptıktan sonra; 4A Hizmet Dokumu linkine tıklarsanız SSK Hizmet Dökümünüz listelenecektir.

https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu

2. Mobil İmza

Mobil İmza için Turkcell veya Avea'ya başvuruda bulunabilirsiniz.

ücretler için operatörlerin ilgili sayfasına bakabilirsiniz.

Turkcell Mobil İmza Bilgi Sayfası için lütfen tıklayınız...

Avea Mobil İmza Bilgi Sayfası için lütfen tıklayınız...

3. Elektronik İmza

Elektronik imza, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylı Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılar tarafından sunulmaktadır. Bu firmaların listesi ve diğer bilgilere www.tk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

4. T.C. Kimlik Kartı

T.C Kimlik Kartı, yakın gelecekte kanuni olarak nüfus cüzdanın yerine geçerek, vatandaşlık kartı olarak kullanılacaktır. T.C Kimlik Kartı, yapılan pilot uygulama kapsamında, Boluda ikametgahi olanlara verilmektedir. T.C. Kimlik Kartı ile giriş yapabilmeniz için iki yöntem bulunmaktadır.

 

Ayrıca farklı bir yöntem için aşağıdaki sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Şifresiz SSK Hizmet Dökümü için Şifresiz SSK Sorgulama sayfamızı ziyaret ediniz.

 

SSK Priminizin firmanız tarafından ödenip ödenmediğini tc kimlik numaranızla aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

http://app2.sgk.gov.tr/hizmetkontrolu/jsp/tcGir.jsp

bknz. SSK Şifresiz Sorgulama

İlgili aramalar: s s k,s.s.k.,sgk.gov.tr,ssk gov tr,ssk prim,ssk prim gün sayısı, SSK sicil no,ssk tr,ssk.com

Yorumlar (16) -

 • alper e

  26.10.2010 22:12:22 | Yanıtla

  1 tl işi sembolik bi mesele , önemli olan herkesin sadece kendi ssk bilgilerine ulaşabilmesi. eskiden birçok şeye ulaşılıyordu, nerde çalıştığı hangi kurumda ilde hatta ilçede, aktif sigortalı mı doğum yılı tc kimlik nosu vs. gizliliğin korunması amaçlı yapılan bir uygulamaymış. açıkçası beni engelledi. şimidlik başarılı (yeni bir açık bulunacaya kadar.)

  • ahmet öcel

   22.1.2012 14:11:32 | Yanıtla

   1 liraya sembolik diyen kafalara sesleniyorum70 milyon insanınyarısı 18 yaş altı olsa (el insaf) 35 milyon insan demek 1 liradan 35 milyar tl sembolikmi şimdi he..

 • sokucu

  7.11.2010 04:12:01 | Yanıtla

  saygı değer atamız zamanında tabi kende zamanında söyle demiştir türk övün güven çalış ve türk insanı çalışkandır türk insanı  asildir :bu yasayı çıkaranlar atalarından  anlaşılan hiç bir şey öğrenmemişler insanların cebindeki 1 ytl yi  nasıl alırızı öğretmişler bunları yapanın allah ı olsa zaten yapmazlar eeee bu dünya fatih sultan mehmet e kalmadı zannediyorlar ki onlara kalacak  öyle devam etsinler o hainler o sümürgenler  allah bunların  hepsinin hesabını soracak bir kulun hakkını yemek ne demekmiş öğrenecekler  

  • mersinli

   29.5.2011 10:10:15 | Yanıtla

   haklısın kardeş nasıl olurda vatandaşı yolarız diye  onu düşünüyorlar habire bişi çıkarıyorlar   para gelsinde nasıl nerden gelirse gelsin vatandaş nasıl olsa mecburen alacak bu şifreyi vatandaşı yolacak KAZ  gibi görüyorlar yarın HUZUR-U MAHŞER'e  vardıklarında  ne yapac aklar acaba ne dicekler caanım ülkem kimlerin eline kalmış yaa  sömürgecilerin soyguncuların satıcıların eline kalmış vallaaa nerden ne çıkarırızda vatandaşı yolarız diye düşünenlerin eline kalmışız ALLAH  sonumuzu hayır etsin.....  ve şua<n siteye girip sigortamı sorgulayamıyorumkarşıma reklemdan başka  bişi çıkmıyor bunu yapanlara diicek çok şey varda  nryse anlayan anlar zaten  

 • kenan

  7.6.2011 11:15:55 | Yanıtla

  limanları sattınız,devletin tüm kitlerini sattınız,yabancıların topla tüfekle almadıgı toprakları parayla sattınız,eh tabi zarar eden kitler her nasıl oluyorsa,yabancılar sayesinde kara geçiyor,milyar dolarları ülkelerine götürürken üç otuz kuruş vergiylede maliye cari açık veriyor,tabiki hazır kaynak,herzamanki gibi vatandaş,alınacak 1 tl bile devleti kurtaracaksa ben 10 tl vermeye razıyım.yiyin agalar yiyin paşalar, tıksırıncaya kadar yiyin ,aksırıncaya kadar yiyin,hayaldi gerçek oldu

 • Zeynep

  29.6.2011 11:32:44 | Yanıtla

  haklısınız ne zamandır sıgortama bakamıyorum vaktımde yok. Yıne vardır onların yapacağı şeler merak etmeyın Allah hepsini tek tek cıkarır burda değilse diğer tarafta....

 • gurbetci

  11.7.2011 18:55:50 | Yanıtla

  yapilan uygulamayi yanlis bulmuyorum,budegerli kurumlar halkin guvenligi icin kurmustur .bizler icin calisan bu degerli kurumu sahiplenmeliyiz,....yaslanirsak birgun o kapiya gidecegiz...

 • Yorumcu

  18.7.2011 07:53:37 | Yanıtla

  evet her yer ele geçirildi, her hizmet devlet( halk) adına hükümetlerce gasp edilerek, yağma edilerek sonra rant-a çevirilerek önce halktan alındı sonra devlet ve halk terimleri birbirinden ayrıldı sonra bütün özlük ve vatandaşlık hakları para ile kendilerinin uygun gördüğü kadarı tekrar vatandaşa satılmaya başladı, hükümet devlet değildir, halk devlettir, aile devlettir, soy devlettir, bütün bunların sahip olduğu hak ve mülkiyet devlettir. hükümetler ve üyeleri yahut halkı satan genelkurmay devlet değildir. onları biz seçeriz oy isterken köpek oldukları gibi kovalanırken gibi arkalarına baka baka kaçan ite çevirir, yine biz göndeririz, koyun millet uyanınca tabi...

 • mest

  3.8.2011 03:07:02 | Yanıtla

  akparti ye oy verenler düşünsün biz bi kere pişmansak başımızdadır dıye onla iki kere pişmanlar bir başımızda diye bide arkamızda diyeSmile)))))))))))))))))))))))))))))))))

 • aydın

  3.8.2011 09:19:42 | Yanıtla

  nasıl sorgulanıyo b,ilen varmı arkadaşlar

 • fatma

  5.8.2011 09:45:08 | Yanıtla

  Peki şifreyi unutunca ne olacak yeni şifreyi kaç TL karşılığında alacagız ????

  • admin

   5.8.2011 09:54:40 | Yanıtla

   Şifrenizi kaybederseniz tekrar almak için 10 TL vermeniz gerekiyor.

 • Mehmet-Ali Yilmaz

  3.10.2011 09:37:42 | Yanıtla

  Arkadaslar sadece sunu söylemek istiyorum.Ayeti kerimede ne buyruluyor ...Onlar gözleri vardir ama gercekleri görmezler..veya göremezler onlarin Kulaklari oldugu halde gercekleri duymazlar veya duyamazlar.Onlarin Kalpleri mühürlendigi icin gercekleri hissedemezler..Benim anlamadigim bazi insanlar ne istediklerinin farkinda degil herhalde.Tabiii önceki iktidar Hükümetlerine alismislar..Bu Hükümeti onlarla karistiriyor olabilirler.Her türlü At oytamiyorlar tabii ..Rüsvet devri gectiginin farkindalar.Devlet Kurumlari hummali calisma icindeler.Bende diyorumki Allah Hükümetimize zeval vermesin..Onlari Capurcularin, insanliklarini yitirmis nankörlerin iftiralarina aldirmadan yildirmadan cabalarini arttirsin.

 • ahmet öcel

  22.1.2012 14:09:49 | Yanıtla

  1 liraya sembolik diyen kafalara sesleniyorum70 milyon insanınyarısı 18 yaş altı olsa (el insaf) 35 milyon insan demek 1 liradan 35 milyar tl sembolikmi şimdi he..

 • Kazım Can

  31.3.2012 18:19:56 | Yanıtla

  3 ayda bir şifreyi yenilemek gerekiyormuş arkadaşlar, yoksa şifreyi iptal ediyormuş sistem

 • Emre Can

  23.8.2012 17:59:31 | Yanıtla

  Eski iktidarlar döneminde her resmi kuruma gidişte işlerinin hallolması için dosyanın arasına 50 lira 100 lira koymak zorunda kalan bu insanlar o zamanlar 50-100 lira rüşvet verince kendisine verilmesi gereken hizmeti ucuza kapattım diye sevinirken, şimdi 1 lirayı çok bulan ve haksız yere alındığının altında ezilenlere şaşıyorum doğrusu.  

Pingbacks and trackbacks (1)+

Loading